Wózki paletowe ręczne czy z napędem? Które wybrać?

0
130

Proste wózki paletowe mają więcej niż jedno, to najbardziej znane oblicze – mogą być to nie tylko ręczne wózki paletowe, ale także wózki elektryczne, z napędem. Który z tych rodzajów wybrać?

Wózki paletowe ręczne i z napędem – różnice

Wózki paletowe ręczne i z napędem różnią się przede wszystkim rodzajem napędu. W przypadku wózków z napędem stosuje się napęd elektryczny, który polega na ładowanych elektrycznie akumulatorach. Wózek ręczny napędzany jest z kolei siłą mięśni operatora. Napęd elektryczny jest swego rodzaju ułatwieniem, które pozwala na przemieszczanie ładunków przy znacznie mniejszym wysiłku operatora. Wózek tego typu ma jednak swoje wady, jaką jest na przykład konieczność systematycznego ładowana akumulatorów czy większa waga i gabaryty. Wózek elektryczny może być w stanie także więcej unieść, ale jednocześnie jest bardziej skomplikowany w działaniu, a zaliczyć go można do kategorii wózków jezdniowych unoszących. Zatem jego prowadzenie wymaga uzyskania uprawnień. Tego nie wymaga się przy operowaniu wózkiem paletowym ręcznym. Te wszystkie różnice wpływać będą na ostateczną decyzję wyboru wózka paletowego do określonego przedsiębiorstwa. Warto jednak podkreślić, że wózki paletowe, nawet te elektryczne, nie zastąpią w bardziej wymagającym otoczeniu pełnych, bardziej funkcjonalnych wózków widłowych. W doborze odpowiedniego wózka widłowego pomogą nam specjaliści firmy Irapol.

Na które wózki paletowe się zdecydować?

Wybierając wózki paletowe pod kątem tego, czy zdecydujemy się na te ręczne czy te z napędem trzeba przeanalizować kilka kwestii. Pierwsza to na pewno budżet – wózki ręczne są zdecydowanie tańsze i łatwiej dostępne. Jeśli nie mamy specjalnie pokaźnego budżetu na doposażenie swojego magazynu albo chcemy nieco zaoszczędzić, wybór powinien paść na wózek ręczny. Kolejna kwestia do komfort pracy osób użytkujących dany wózek paletowy. Jeśli nasi pracownicy spędzają przy rączce wózka paletowego długie godziny, przewożąc ciężkie ładunki, warto rozważyć zakup wózka paletowego z napędem, dzięki któremu praca osób zatrudnionych w magazynie będzie łatwiejsza i lżejsza, a potencjalnie bardziej wydajna. Dodatkowo wózek paletowy ręczny sprawdzi się tam, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na przechowywanie sprzętu magazynowego albo stawia się na prostotę i ciągłość działania, a wózek paletowy z napędem tam, gdzie ładunki są duże i ciężkie, a operatorami są na przykład kobiety, zwykle słabsze fizycznie. Warto dobrać odpowiednie rozwiązanie magazynowe do charakterystyki swojego przedsiębiorstwa. W doborze najlepszego rozwiązania zawsze można liczyć na pomoc firmy https://irapol.com.pl/ dla której wózki widłowe nie mają żadnych tajemnic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here