Ubezpieczenie KPZ daje szybki dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Sprawdź, jak to działa!

0
515

Na wizytę do specjalisty w ramach NFZ czeka wiele osób. Lekarze publicznej służby zdrowia często nie mogą poświęcić wystarczającej uwagi i należytej ilości czasu swoim pacjentom. Coraz prężniej jednak rozwijają się prywatne formy świadczenia pomocy medycznej. Warto wiedzieć, czym jest polisa KPZ i jakie korzyści płyną z jej posiadania.

Ogólne zasady

Pakiet Krajowego Programu Zdrowotnego zapewnia jego właścicielowi dostęp do najlepszych specjalistów na terenie całej Polski. Miesięczna składka wynosi jedyne 49 złotych, a po jej opłaceniu koszt jednorazowej wizyty to jedyne 19,90 złotych. Konsultacje można umawiać za pośrednictwem infolinii, jednak w przeciwieństwie do publicznej służby zdrowia, terminy dostosowywane są do indywidualnych preferencji pacjenta. Na stronie internetowej https://cuk.pl/ znaleźć można listę placówek objętych programem KPZ. W przypadku skorzystania z usług jednostki nieobjętej systemem, wystarczy przesłać fakturę do swojego ubezpieczyciela, a ten zwrócić część poniesionych kosztów. Wysokość dopłaty zależy od rodzaju badania i typu konsultacji medycznej.

Zalety

Krajowy Program Zdrowotny to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Wśród wielu zalet pakietu warto wskazać m.in.:

  • dostęp do profesjonalnej opieki medycznej na terenie całego kraju,
  • brak długich kolejek oczekujących na wizytę lub badanie,
  • oszczędność, wynikającą z płacenia za usługi, z których korzysta dany pacjent kiedy tego naprawdę potrzebuje.

KPZ to jedyne ubezpieczenie, w ramach którego klienci mają pełny dostęp do wielu specjalistów. Program nie obejmuje jednak konsultacji dietetycznych, psychologicznych oraz stomatologicznych. Z oferty mogą korzystać indywidualni klienci, jak i właściciele firm. To doskonały sposób na pozyskanie wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Warto dodać, że system jest intuicyjny, a same zapisy do specjalistów nie zajmują wiele czasu.

Krajowy Program Zdrowotny ma wiele zalet, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli przedsiębiorstw. Warto zatem pomyśleć o wykupieniu polisy, by móc w razie każdej potrzeby skorzystać z profesjonalnych usług medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here