Szybka pomoc na przejściowe problemy finansowe: lombard online

0
506

W sytuacji, gdy mamy przejściowe kłopoty finansowe lub po prostu chcemy pozbyć się starej elektroniki czy biżuterii, pierwszym krokiem większości z nas będą wirtualne odwiedziny serwisów typu OLX czy Allegro. Korzystaliśmy z nich już wcześniej i wiemy, na jakich zasadach przeprowadzane są tam transakcje. A co gdybyśmy tym razem… wybrali się do lombardu i skorzystali z opcji wygodnej pożyczki pod zastaw? Choć wiele osób słyszało o takiej możliwości, to jednak nadal coś ich przed tym blokuje. Sprawdźmy, co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w lombardzie.

Jakie są najszybsze sposoby na podreperowanie budżetu?

Nie oszukujmy się – każdy z nas miewa czasem gorsze momenty. Takie, w których dodatkowe pieniądze potrzebne są w zasadzie od zaraz, a portfel niestety świeci pustkami. Sytuacje te wymagają szybkiego i zdecydowanego działania. Niektórzy, pomimo początkowych obaw, będą skłonni skorzystać z opcji szybkiej pożyczki, oferowanej przez instytucje bankowe i parabankowe. Czy to dobre rozwiązanie? Niekoniecznie: umowy pożyczkowe zawierają najczęściej sporo kruczków, na które po prostu nie zwraca się uwagi. Wysokie oprocentowanie, krótki termin uregulowania zobowiązania, wizyta komornika w przypadku przekroczenia terminu spłaty – można tak długo wymieniać. Nie decydujmy się więc na pożyczkę, jeśli nie jesteśmy w 100% pewni wszystkich warunków, jakie się z nią wiążą. To tylko pozorne rozwiązanie problemów z pustym portfelem.         

Inną opcją jest szczera rozmowa z członkami rodziny i przedstawienie natury naszych problemów. Pożyczka od krewnego jest zdecydowanie bardziej bezpiecznym i pewnym rozwiązaniem niż wizyta w banku. Prawda jest jednak taka, że niewiele osób ma zamiar zadłużać się u bliskich, bo wiąże się to automatycznie z pewnym zobowiązaniem na przyszłość i presją jak najszybszej spłaty pożyczonej gotówki

Dwie możliwości zostały odrzucone – co nam pozostało? Zawsze możemy odkurzyć nasze konta na popularnych portalach aukcyjnych/sprzedażowych i spróbować spieniężyć starego laptopa, telewizor czy konsolę do gier. Czasami jednak nie mamy czasu na mozolne odpisywanie potencjalnym kupcom, a nawet jeśli w końcu uda nam się sprzedać przedmiot, nie otrzymamy gotówki od razu. Chyba, że wybierzemy się do najbliższego lombardu i zdecydujemy się na błyskawiczną pożyczkę pod zastaw. 

Pożyczki pod zastaw w lombardzie – co musisz wiedzieć o tym rozwiązaniu?

W celu przeprowadzenia tego typu transakcji musimy udać się do lombardu z wybranym przez nas przedmiotem. Na miejscu odbywa się jego wycena, wykonywana przez pracowników lombardu. Pamiętajmy, że często mamy możliwość wynegocjowania nieco większej kwoty od tej zaproponowanej na początku – to finalnie tyle pieniędzy trafi do naszej kieszeni. Następnie podpisujemy umowę (wymagane są m.in. nasze dane i szczegółowy opis przedmiotu) i voilá! Transakcja dobiega końca, a my możemy cieszyć się dodatkową gotówką od ręki. 

Takie właśnie są pożyczki pod zastaw – szybkie i na przejrzystych zasadach. My dajemy przedmiot o określonej wartości, a lombard oferuje nam za niego pieniądze, przejmując go w charakterze zabezpieczenia pożyczki. Co możemy w ten sposób zastawić? Nie bez powodu można się spotkać z nazwami „skup biżuterii” czy „skup elektroniki”. Lombardy przyjmą od nas praktycznie wszystko, począwszy od małego i dużego AGD, po sprzęt muzyczny i antyki. Na odkupienie zastawionego przedmiotu mamy od 7 do nawet 90 dni, w zależności od wybranego lombardu. Najczęściej jednak termin spłaty wynosi ok. 30 dni. Gdy z jakiegoś powodu nie zdążymy uregulować należności w podanym okresie, nie zostaniemy obciążeni żadnymi dodatkowymi kosztami. W takich sytuacjach przedmiot przechodzi na własność lombardu, a my nie musimy się już niczym martwić.

Nie chcesz wychodzić z domu? Postaw na lombard internetowy Mooney.pl!

W dzisiejszych niepewnych czasach wiele osób stara się załatwiać wszystko przez Internet. Zamawianie jedzenia, opłacanie rachunków czy zakup nowej zimowej kurtki – to jedynie część obszernej listy aktywności w Sieci. Czy wiedziałeś, że także lombardy mają swoje wirtualne odpowiedniki? Lombardy online, bo taką noszą nazwę, to świetna alternatywa dla tradycyjnych placówek tego typu. Jeśli nie masz czasu ani ochoty na szukanie czynnego lombardu w okolicy, a ponadto cenisz sobie przejrzyste warunki transakcji i szybki kontakt z obsługą, wejdź na Mooney.pl i wykonaj 5 prostych kroków, by cieszyć się zastrzykiem dodatkowej gotówki:

  1. Uzupełnij formularz sprzedaży. Dodaj zdjęcia i opisz przedmiot, który chcesz zastawić (im bardziej szczegółowy opis, tym lepiej). Wyślij zgłoszenie i poczekaj na darmową wycenę, którą przygotuje jeden z fachowców z Mooney.pl.
  2. Zaakceptuj zaproponowaną wycenę (możesz ją także negocjować lub zrezygnować z transakcji bez żadnych konsekwencji).
  3. Spakuj przedmiot i przekaż go kurierowi (opłaconemu z góry przez Mooney.pl).
  4. Oczekuj przelewu bankowego (pieniądze są wysyłane od razu po otrzymaniu Twojej paczki i sprawdzeniu jej zgodności z opisem).
  5. Odkup zastawiony przedmiot w uzgodnionym wcześniej terminie (30, 60 lub 90 dni).

Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić, że taki skup internetowy może powstać i funkcjonować bez problemów. Lombard internetowy Mooney.pl potwierdza jednak, że to wszystko jest możliwe. Coraz więcej osób korzysta z jego usług – dołącz do nich i ciesz się z dodatkowej gotówki na Twoim koncie!

Źródło zdjęć: pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here