Różnice między wirtualnym biurem a inkubatorem

Różnice między wirtualnym biurem a inkubatorem

Każda firma musi posiadać adres zameldowania. Wydaje się to dość prostym i oczywistym warunkiem, jednak nie dla każdego tak jest. Jeśli chodzi o startupy czy freelancerów może to być uciążliwa kwestia. Ponadto, przy zakładaniu działalności gospodarczej istnieje całkiem sporo formalności, przez które musi przebrnąć przedsiębiorca, zanim firma zacznie działać. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy wirtualnym biurem a inkubatorem.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro oferuje przede wszystkim adres, pod którym możesz zarejestrować swoje przedsiębiorstwo. Dodatkową usługą oferowaną w ramach wirtualnego biura jest możliwość wynajęcia przestrzeni biurowej lub sali do spotkań. Dzięki temu rozwiązaniu, na pewno zrobisz większe wrażenie na swoim kontrahencie oraz wypadniesz bardziej profesjonalnie. Kolejnym ważnym aspektem jest odbieranie korespondencji przez recepcję wirtualnego biura.

Dodatkowo wirtualne biura oferują profesjonalną obsługę spotkań. Jest to jednak usługa, która nie wchodzi w zakres podstawowej oferty. Wirtualne biura to mimo wszystko nie tylko opcja dla początkujących przedsiębiorstw. Jest to dobra okazja do tego, aby w rozsądnej cenie otworzyć także oddział w nowej lokalizacji. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż kupowanie biura, wyposażanie go i obsadzanie ludźmi.

Jeśli zastanawiasz się nad lokalizacją, to wirtualne biuro we Wrocławiu ma wiele zalet. Jest to jedno z większych centrów biznesowych w kraju, gdzie skupiają się firmy nie tylko z bardziej tradycyjnych dziedzin, ale również z tych bardziej nowoczesnych, np. IT. Ponadto, zaletą tej lokalizacji jest bliskość do dwóch niezwykle istotnych partnerów biznesowych dla Polski, czyli do Niemiec i Czech. W związku z wyżej wymienionymi atutami adres firmy we Wrocławiu stanowi dodatkową wartość dla przedsiębiorstwa.

Co to jest inkubator przedsiębiorczości?

Inkubator przedsiębiorczości specjalizuje się w pomocy dla zupełnie nowych przedsiębiorstw. Jeśli dopiero co zaczynasz prowadzić działalność gospodarczą i gubisz się we wszystkich formalnościach, to warto zainteresować się ofertą inkubatora. Programy oferowane przez te firmy pomagają od momentu powstania pomysłu po uzyskanie stabilnej pozycji. Wsparcie inkubatorów przedsiębiorczości dotyczy m.in.: pomocy w kwestiach prawnych, księgowych i szkoleniowych lub też pomoc w znalezieniu przestrzeni biurowej. Dodatkowo początkujący przedsiębiorca nie musi martwić się terminami związanymi z odprowadzaniem podatku dochodowego, składkami ZUS czy VAT, ponieważ zapamiętają je specjaliści z inkubatora.

Wirtualne biuro a inkubator – różnice

Jak już zostało wyżej wspomniane, najważniejszym założeniem wirtualnego biura jest zapewnienie adresu Twojej firmie oraz odbieranie i dostarczanie korespondencji. Jest to usługa, z której może skorzystać każdy niezależnie od tego, czy zaczyna, czy też już prowadzi działalność. Profesjonalna obsługa klienta i dodatkowy wynajem sal konferencyjnych oraz sprzętu stanowią usługi dodatkowe dostępne w poszczególnych pakietach ofertowych. Z kolei specjaliści z inkubatora przedsiębiorczości również mogą pomóc przy znalezieniu powierzchni biurowej, jednak w głównej mierze skupiają się na zapewnieniu kompleksowej pomocy prawnej oraz księgowej. Z tego powodu oferta inkubatora jest skierowana do początkowych firm.

Damian Misztal

Czytaj również

Dodaj komentarz