Pożyczka pod zastaw domu – jak wybrać odpowiednią instytucję?

0
322

Przedsiębiorcy, którym bank odmówił kredytu oraz osoby z różnych innych powodów preferujące finansowanie w sektorze pozabankowym, mogą skorzystać z oferty pożyczek pod zastaw domu. Taki produkt ma w swojej ofercie wiele instytucji finansowych, m.in. fundusz Smartvest.

Warto zdawać sobie sprawę, że finansowanie pod zastaw nieruchomości stanowi rozwiązanie w pełni legalne i bezpieczne. Praktyka pokazuje jednak, że w kwestii pożyczania pieniędzy pod zastaw nieruchomości najlepiej współpracować ze sprawdzonymi, zaufanymi podmiotami.

Czym jest pożyczka pod zastaw domu?

W odróżnieniu od szybkich pożyczek pozabankowych, kredytów gotówkowych czy konsumpcyjnych, pożyczka pod zastaw domu zabezpieczana jest nieruchomością należącą do wnioskodawcy. Taka forma prywatnej pożyczki wiąże się z uproszczoną procedurą formalną, zakładającą m.in. brak weryfikowania klienta w bazach BIK, KRD czy BIG.

Szybki i wygodny dla pożyczkobiorcy sposób procedowania wniosku to z całą pewnością jeden z powodów, dla których pożyczki pod zastaw domów cieszą się coraz większą popularnością. Czołowe fundusze finansowe, np. Smartvest, wstępną decyzję kredytową przekazują swoim klientom już w 48 godzin od złożenia wymaganych dokumentów.

Co warto wziąć pod uwagę, szukając pożyczki pod zastaw domu?

Decydując się na zastawienie nieruchomości celem otrzymania finansowania, warto uwzględnić kilka istotnych czynników, mających wpływ zarówno na samo otrzymanie pożyczki, jak i warunki jej spłaty. Do najważniejszych należą m.in.:

– procentowy stosunek wysokości pożyczki do wartości domu,

– elastyczność i otwartość umowy pożyczkowej,

– doświadczenie i staż na rynku podmiotu kredytującego,

– rodzaj nieruchomości preferowanych przez fundusz,

– ewentualne dodatkowe warunki przyznania pożyczki pod zastaw domu.

Wybierając instytucję finansową, warto kierować się jej renomą. Podmioty takie jak Smartvest działające na rynku od lat, oferujące szeroki wybór produktów oraz mające rekomendacje sporej liczby klientów będą najlepszym wyborem. Przedsiębiorca, który chce pożyczyć jak największą sumę, powinien zwrócić uwagę także na maksymalną kwotę pożyczki oferowana przez dany fundusz. Zazwyczaj to kwota nieprzekraczająca 80% wartości domu. Im droższa będzie nieruchomość, tym wyższą kwotę pożyczki udaje się uzyskać.

Bardzo ważne przy wyborze firmy pożyczkowej jest również zwrócenie uwagi na całą procedurę. Warto zadać sobie następujące pytania:

  1. Czy firma udziela pożyczek bez BIK, zaświadczeń i poręczycieli?
  2. Czy istnieje możliwość uzyskania pożyczki pod zastaw domu obciążonego zajęciem komorniczym?
  3. Czy przedsiębiorstwo finansujące dysponuje własnym kapitałem?
  4. Czy fundusz daje możliwość negocjowania warunków umowy?
  5. Czy podpisanie umowy pożyczkowej ma miejsce w obecności notariusza?

To najważniejsze, lecz oczywiście nie wszystkie ważne czynniki, które warto uwzględnić, szukając pożyczki pod zastaw domu, mieszkania lub innej, dowolnej nieruchomości. Solidne firmy pożyczkowe, takie jak Smartvest, nie pobierają od swoich klientów opłat wstępnych, ani dodatkowych, np. za rozpatrzenie wniosku.

Więcej informacji dotyczących oferty pożyczek pod zastaw, wraz z formularzem wniosku oraz danymi do kontaktu znajduje się na stronie https://www.smartvest.pl/. Zachęcamy do kontaktu.