Nie są niezbędne, ale ułatwiają życie. Cztery rzeczy, które warto mieć w samochodzie

0
528

Życie jest nieprzewidywalne i potrafi zaskakiwać, szczególnie podczas podróży samochodem. Dlatego warto się wcześniej przygotować na każdą ewentualność. Istnieje wiele przydatnych rzeczy, które warto mieć w aucie, niezależnie od pokonywanego dystansu. Sprawdź listę czterech praktycznych przedmiotów, które mogą ułatwić ci życie podczas codziennej jazdy samochodem.

Ładowarka

W dzisiejszych czasach telefony służą nam nie tylko do dzwonienia i esemesowania, ale również używamy ich jako nawigacji czy karty płatniczej. Podczas tak intensywnego użytkowania, smartfony szybko się rozładowują. Ładowarka na trasie to niezbędny gadżet, ponieważ może zaoszczędzić nam sporo czasu, podczas szukania drogi do celu. Często też zapominamy naładować swój telefon przed wyjściem z domu, dlatego ładowarka przydaje się nawet podczas jazdy do sklepu czy do pracy. W zależności od preferencji, mamy do wyboru ładowarki indukcyjne lub klasyczne, z przejściówką do zapalniczki samochodowej. Tradycyjne ładowarki będą sprawdzały się podczas codziennej jazdy, aby szybko podładować smartfon. Natomiast dzięki ładowarkom indukcyjnym ładując telefon, możemy nadal wygodnie korzystać z nawigacji, przyczepiając je na przykład do kratki otworu wentylacyjnego.

Alkomat

Wielu kierowców często zastanawia się, czy po wieczornym spotkaniu ze znajomymi, może następnego dnia bezpiecznie prowadzić samochód. Zamiast specjalnie udawać się na policję, by sprawdzić swoją gotowość do jazdy, warto zainwestować w samochodowy alkomat. Dzięki temu można skorzystać z alkomatu zawsze, gdy nadejdzie taka potrzeba. To bardzo przydatnych gadżet, szczególnie dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo swoje oraz innych. Podczas wybierania alkomatu samochodowego, warto zwrócić uwagę na cenę. Niestety tańsze produkty, mogą być niedokładne i zaniżać wyniki testu.

Wideorejestrator

Wypadków na drogach czy stłuczek na parkingach nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dlatego kamerki samochodowe są coraz częściej doceniana przez kierowców. Dzięki wideorejestratorowi możemy w łatwy i szybki sposób zweryfikować sprawce szkody, nawet jeśli ucieknie z miejsca zdarzenia. Przed zakupem kamery warto najpierw znaleźć interesujące nas modele a później sprawdzić ich jakość, dzięki recenzjom produktów w formie filmików dostępnych w internecie. Jednym z ważnych parametrów, jest duży ekran kamery ułatwiający jej obsługę. Podczas zakupów można również zainteresować się dodatkowymi funkcjami, które mogą okazać się przydatne. Pomocne parametry to na przykład duża pojemność karty pamięci, rozdzielczość i szybkość nagrywania kamery.

Odkurzacz samochodowy

Ostatnia rzecz z listy, powinna szczególnie zainteresować osoby podróżujące z dziećmi i zwierzętami. Podczas jazdy samochodem, pociechy mogą rozsypać kruche przekąski a nasz pupil pozostawić po sobie sierść. Wtedy na ratunek przychodzi podręczny odkurzacz, który skutecznie i szybko usunie powstałe zabrudzenia. Dzięki małym rozmiarom, będzie szczególnie pomocny podczas czyszczenia trudno dostępnych miejsc, których w aucie nie brakuje. Oczywiście ten produkt może przydać się każdemu, kto ceni sobie czystość i komfort w trakcie jazdy. Na rynku istnieje wiele odkurzaczy, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wymienione przedmioty mogą wydawać się dodatkiem, do akcesoriów samochodowych takich jak lewarek czy akumulator, jednak mogą przydać się naprawdę często. Warto rozszerzyć swój samochodowy ekwipunek, nie tylko przed podróżą. Wiele sprzętów może przydać się podczas codziennego przemieszczania się po mieście, w drodze do szkoły czy pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here