Najwięksi producenci lodów w Polsce

0
583

Gdy lato nadchodzi wielkimi krokami, każdy ma ochotę na coś, co sprawi, że nieco się ochłodzi. To czas, w którym wzrasta sprzedaż zimnych deserów i napojów, a każdy producent lodów staje na głowie, by zyskać nowych klientów. Jak wygląda rynek mrożonych pyszności w Polsce?

Polski producent lodów vs. marki zagraniczne

Wiele osób myśli, że bez względu na branżę, polskim przedsiębiorcom nie uda się nigdy wygrać z zagranicznymi koncernami. Przebijają nas one pod względem jakości, strategii, marketingu i w wielu innych aspektach. Tymczasem okazuje się, że na rynku producentów lodów, Polacy biją na głowę wiele zagranicznych firm. W dodatku rynek stale się rozwija, a w ofercie pojawiają się coraz to nowsze smaki oraz typy lodów.

Obecnie jedyną poważną konkurencją dla polskich przedsiębiorców na rynku lodów oraz mrożonych deserów jest Unilever, holendersko-brytyjski koncern, stojący między innymi za marką Algida, który w dużym stopniu buduje swoją pozycję w czołówce producentów lodów w naszym kraju. 

Na szczęście nasi rodzimi przedsiębiorcy nie dają za wygraną – wśród firm z największym udziałem na rynku lodów w Polsce na podium znajduje się także rodzinne przedsiębiorstwo z czterdziestoletnią tradycją, założone przez dwóch Polaków.

Wyższe temperatury w branży lodów

Nie da się ukryć – tą branżą rządzi klimat. Im wyższe temperatury i dłuższe lato, tym wyższa sprzedaż i większe zyski możne uzyskać producent lodów. Z tego powodu z każdym rokiem rynek stale się rozwija – ilość ciepłych dni w roku zwiększa się, a w szczycie sezonu termometry wskazują rekordowe pomiary. Dobra pogoda sprzyja wzrostom spożycia lodów, a co za tym idzie także gwałtownemu rozkwitowi branży.

Ze względu na sezonowość produktów zainteresowanie skutkuje nie tylko wzrostem sprzedaży, ale również zainteresowaniem użytkowników. W lecie znacznie częściej pojawiają się wzmianki na temat lodów i różnych producentów w mediach społecznościowych oraz innych kanałach.

Polskie lody na eksport

Polscy producenci lodów są znani nie tylko w naszym kraju. Coraz większe uznanie zyskują również za granicą, na terenie całej Unii Europejskiej, a także w krajach takich jak Izrael. Libia czy Gambia. Polskie lody są tak bardzo cenione poza granicami, że w wielu państwach biją rekordy popularności.

Z roku na rok rośnie eksport lodów, a polscy producenci są gotowi na zmiany w tym obszarze, dzięki szerokiej sieci dystrybucji i hurtowni mieszczących się nie tylko na obszarze całego kraju, ale także w wielu innych państwach europejskiej wspólnoty. To sprawia, że według statystyk Polacy znajdują się w czołówce krajów UE, jeśli chodzi o produkcję największej ilości lodów. Co ciekawe, główni rywale Polaków od lat notują silne spadki w branży.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here