Łatwe podróżowanie i szerokie perspektywy zawodowe sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na emigrację. Doskonały jest moment tuż po studiach licencjackich. Wiele osób chce wtedy rozpocząć nowy etap w życiu. Nie oznacza to konieczności rezygnacji ze studiowania w Polsce. Sprawdź jak to zrobić!
Emigracja wiąże się z wieloma wyzwaniami. Niewątpliwie jednym z nich są studia na obcojęzycznej uczelni. Głównym problemem jest bariera językowa. Często kłopotliwe są również różnice programowe i stres związany ze zmianą otoczenia akademickiego. Dlatego marzeniem większości osób jest kontynuacja studiów magisterskich na polskiej uczelni. Problemem jest jednak odległość. Koszt przelotów i zakwaterowania podczas zjazdów weekendowych na studiach zaocznych dla większości osób jest po prostu zbyt wysoki. W tym momencie warto odkryć możliwości Internetu. Dzięki niemu świat dzisiaj jest na wyciągnięcie ręki. Podobnie jest ze studiami.
Studia on-line to wygodna forma studiowania dla osób mieszkających za granicą. Daje możliwość studiowania w kraju zamieszkania bez rezygnacji ze studiowania na polskiej uczelni. Jakie są inne zalety tej formy studiowania? Na pewno należy wspomnieć o nowoczesności. Wykorzystanie Internetu to ogromne możliwości. Zdalna platforma nauczania pozwala przechowywać w jednym miejscu wszystkie materiały. Opcja czatu pozwala na komunikację z innymi studentami, co umożliwia sprawną pracę w grupie. Nowoczesne metody nauczania to przyszłość kształcenia. Ich znajomość jest dodatkowym oraz cennym punktem w CV, który z pewnością doceni każdy pracodawca. Ostatnia, ale nie mniej ważna zaleta studiów on-line to oszczędność kosztów i czasu. Do studiowania jest potrzebny jedynie komputer i Internet. Możesz studiować z wybranego przez Ciebie miejsca i bez konieczności dojazdów.
Studia II stopnia on-line są realizowane od kilkunastu lat na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym (PUW). Szeroka oferta kierunków zachęca do uzupełnienia swojego wykształcenia coraz większą liczbę studentów mieszkających w różnych krajach. Nic dziwnego, ponieważ PUW jest liderem wśród uczelni e-learningowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalistyczna platforma zdalna umożliwia dostęp do szkoleń z zakresu jej obsługi, jak również dużej bazy e-podręczników. Bogate doświadczenie metodyków i wykładowców pozwala realizować zajęcia w efektywny sposób. Ważnym elementem studiów na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym jest praktyka.
Studiowanie tutaj oznacza nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim ćwiczenia. Zaawansowane technologicznie metody nauczania pozwalają bez problemu przeprowadzić zajęcia w grupach, podczas których wykorzystywane są metody warsztatowe i analizy przypadków (case-studies). Platforma umożliwia nie tylko kontakt z innymi studentami, ale również wymianę informacji z wykładowcami.
Dodaj komentarz