Lokalna reklama- czy SEO to skuteczna droga do pozyskiwania klientów?

0
113

To są nie tylko Twoi sąsiedzi. Jako właściciel małej firmy musisz wiedzieć, że oni są także Twoimi potencjalnymi klientami. Co najmniej 90% osób wyszukuje lokalnej firmy co najmniej raz w tygodniu na urządzeniach mobilnych. 58% przeprowadza codzienne wyszukiwanie. Oznacza to, że jeśli nie zoptymalizujesz swojej firmy pod kątem wyszukiwań lokalnych, tracisz wielu potencjalnych klientów na rzecz konkurencji.

Jak dotrzeć do nowych klientów przez lokalne SEO?

Musisz poprawić widoczność wyszukiwania w społeczności, inwestując w lokalną optymalizację strony pod wyniki wyszukiwarek. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy zorientowanej na wyniki SEO dla usług lokalnych firm agencji, jak na przykład SEOLID bądź inny zespół specjalistów, dla których lokalne pozycjonowanie strony firmowej jest chlebem powszednim.

Nigdy nie lekceważ wpływu lokalnego SEO! Lokalne pozycjonowanie to zestaw technik i strategii, które są:

  • ukierunkowane na ranking i marketing firmy,
  • podejmowane w określonym regionie lub obszarze geograficznym.

Jeśli uważasz, że te strategie i taktyki nie są konieczne dla rozwoju Twojej firmy, pomyśl jeszcze raz. W tych przemyśleniach może Ci pomóc dobra agencja SEO, jak również pomóc w obraniu odpowiedniej strategii, która finalnie będzie prowadzić do stałego źródła lokalnych klientów.

Co ma dziś największe znaczenie w SEO lokalnym?

Coraz więcej użytkowników wyszukiwarek zwraca się do swoich telefonów komórkowych w celu uzyskania informacji o lokalnych firmach. Dlatego wyszukiwarki, takie jak Google i Bing, opierają się teraz na Twojej lokalizacji podczas generowania wyników wyszukiwania i każda dobra agencja SEO Warszawa będzie potrafiła to uwzględnić w podejmowanych działaniach np. dostosowując witrynę tak, aby zawierała odpowiednie informacje o lokalizacji.

Firmy, które poważnie traktują swoje lokalne SEO, prawdopodobnie będą bardziej widoczne niż firmy, które ignorują ten aspekt. Bez odpowiedniej optymalizacji użytkownicy wyszukiwarek znajdą oferty konkurencji nad Twoimi na liście, a to duża strata potencjalnego dochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here