Konto walutowe – 5 powodów, dla których warto je założyć

0
43
Businessman working on laptop computer sitting in a restaurant. Man managing business work sitting in a restaurant.

Wybierasz się na egzotyczne wakacje i szukasz bezpiecznego sposobu na wymianę gotówki, a zarazem korzystnego finansowo? A może pracujesz na stałe za granicą i potrzebujesz rozwiązania, które pozwoli Ci pobierać wynagrodzenie bezpośrednio w euro czy dolarach? Chcesz swobodnie i bez kosztów przewalutowania używać karty płatniczej? Postaw więc na konto walutowe, które jest odpowiedzią na każdy z wymienionych problemów. Dzięki niemu bez zbędnych kosztów możesz bankować tak, jak Ci wygodnie! Wybierając dobry bank, możesz zyskać tani, a nawet darmowy produkt dewizowy. Nie wiesz, czy to opcja dla Ciebie? Przeczytaj artykuł i poznaj 5 powodów, dla których opłaca się założyć rachunek w obcej walucie!

Otrzymywanie wynagrodzenia w innej walucie niż PLN

Jeśli mieszkasz na co dzień za granicą lub dostajesz wypłatę w obcej walucie, z pewnością wiele razy niemiło się przeliczyłeś, pobierając pieniądze z bankomatu. Mając rachunek w złotówkach, musisz liczyć się z niekorzystnym przewalutowaniem i nierzadko też z prowizjami za wszystkie transakcje. Decydując się na konto walutowe, możesz zapomnieć o wysokich opłatach! Dedykowany produkt bankowy obsługuje takie waluty jak euro, funt, frank szwajcarski czy dolar. W zależności od banku i jego oferty zyskasz możliwość posługiwania się jedną lub każdą z nich.

Dzięki temu możesz bez przeszkód – w obcej walucie:

realizować przelewy – bez prowizji, którą trzeba zapłacić, zlecając je za pośrednictwem rachunku w złotówkach,

pobierać gotówkę z bankomatów – niwelując koszty przewalutowania,

dokonywać płatności online, zbliżeniowych czy kartą – za darmo lub płacąc z góry ustaloną, opłacalną stawkę.

Rachunek wielowalutowy przyczynia się do oszczędności. Pamiętaj, że czasami za standardowy przelew np. w dolarach poprzez konto obsługujące złotówki, możesz zapłacić nawet 200 zł – w zależności od banku. Z produktem dewizowym unikniesz wysokich prowizji.

Pełna swoboda i bezpieczeństwo podczas zagranicznych wyjazdów

Jadąc na wakacje, z pewnością chcesz odpocząć i się odstresować. Zapomnij więc o wizytach w kantorze i noszeniu ze sobą gotówki! Atrakcyjne konto walutowe pozwala Ci płacić w zagranicznych sklepach czy lokalach kartą – w walucie, jaką obsługuje. W razie potrzeby szybko też pobierzesz pieniądze z bankomatu. Karty Visa czy Mastercard są akceptowane praktycznie na całym świecie. Leżąc wygodnie na leżaku, możesz wymieniać gotówkę w wirtualnym kantorze banku – poprzez bankowość mobilną.

Ułatwienie przy spłacaniu kredytu w obcej walucie

Nowoczesny rachunek dewizowy jest świetnym narzędziem, jeśli masz zobowiązania w obcych walutach. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które spłacają kredyt np. we frankach szwajcarskich. Zamiast uiszczania należności przelewem z konta w złotówkach i płacenia prowizji lub wymieniania gotówki w kantorze i regulowania raty w stacjonarnej placówce banku, wystarczy, że zlecisz płatność poprzez konto walutowe. Ominiesz w ten sposób wysokie koszty przewalutowania i wszelkie dodatkowe opłaty, które są naliczane za transakcje we frankach czy funtach.

Brak kosztów przewalutowania przy zakupach online

Często robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych? Rachunek walutowy jest dla Ciebie! Przyniesie Ci realne oszczędności, umożliwiając realizowanie płatności online w danej walucie. Przelew czy transakcja kartą bez kosztów przewalutowania i prowizji? Żaden problem! Niektóre banki dają dodatkowo dostęp do usług, które podnoszą bezpieczeństwo zakupów internetowych.

Do takich rozwiązań zalicza się:

3D-Secure – za każdym razem, gdy chcesz dokonać transakcji kartą w internecie, dostaniesz SMS-em kod weryfikacyjny, który pozwoli Ci sfinalizować zakup; dzięki temu nikt nieupoważniony nie skorzysta z karty bez Twojej wiedzy,

Alerty24 – otrzymasz powiadomienia o wszystkich transakcjach z Twojego rachunku lub realizowanych kartą – poprzez SMS, e-mail lub bezpośrednio w aplikacji banku.

Znakomite uzupełnienie dla innych produktów bankowych

Za założeniem rachunku dewizowego przemawiają też atrakcyjne warunki. Mając już darmowe konto bankowe w złotówkach, sprawdź, czy Twój bank proponuje produkty walutowe. Jeśli jesteś wieloletnim klientem danej instytucji, zwykle możesz liczyć na lepszą ofertę niż osoby, które nie korzystają z usług placówki. Dotyczy to również kredytów, kart czy lokat.

Szukasz banku z elastycznym podejściem do Klienta?

Przeanalizuj dokładnie oferty różnych instytucji. Porównaj nie tylko koszty prowadzenia rachunku w obcej walucie, lecz spójrz całościowo na katalog usług. Może w przyszłości będziesz szukać dla swojego dziecka konta dla młodzieży? Albo postanowisz kupić własne mieszkanie, posiłkując się kredytem hipotecznym? Postaw na bank, który oferuje wiele produktów i proponuje świetne warunki dla każdego z nich. Dzięki temu będziesz cieszyć się tanim rachunkiem walutowym, a w nagłym przypadku z łatwością wystąpisz m.in. o finansowanie – choćby poprzez aplikację!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here