Jakie formy płatności są najpopularniejsze wśród Polaków?

0
210

Wraz z rozwojem technologii płatności mobilne i internetowe są coraz popularniejsze, niektórzy jednak wciąż pozostają wierni wyłącznie tradycyjnym metodom. Jakie formy płatności były najczęściej wykorzystywane w Polsce w 2019 roku?

Karty płatnicze i aplikacje bankowe górą!

Karty płatnicze niezmiennie od lat zajmują pierwsze miejsce w rankingach e-Izby. Korzysta z nich aż 48% Polaków – jednak w ubiegłym roku wśród Polaków niezwykłą popularnością cieszyły się także internetowe usługi bankowe. W 2019 roku większość banków posiadała już własne aplikacje mobilne i strony internetowe umożliwiające wykonywanie szybkich płatności, co przekłada się na wysoki wynik w rankingu – 44%.

PayPal i BLIK

Kody jednorazowego użytku czy wirtualne portmonetki nie są już nowością. Polacy oswoili się z tymi formami płatności i chętnie wykorzystują je w codziennym życiu – być może za kilkanaście lat wyprą całkowicie płatności gotówkowe. Z PayPala i BLIK-a, niezwykle popularnego w ostatnich latach, korzystało w 2019 r. odpowiednio 21% i 20% Polaków.

Tradycyjne formy płatności

Wśród Polaków wciąż istnieje duże grono osób, które korzystają z tradycyjnych metod bankowości, rezygnując z elektronicznych form płatności. Z kont bankowych bez aktywnego dostępu do Internetu korzysta wciąż aż 16% naszych rodaków. Przelewy tradycyjne są więc ciągle popularne!

Formy płatności zdobywające popularność

Najmniejszy wynik procentowy dotyczy przede wszystkim zbliżeniowych form płatności za pośrednictwem telefonu. Płatności z pośrednictwem Google Pay czy Apple Pay wciąż oscylują na granicy 8-9% wszystkich transakcji, niemniej i tak zdobywają coraz większą popularność. Nieco większą popularnością cieszą się tu usługi MasterPass i VISA Checkout, umożliwiające szybkie płatności z wykorzystaniem zapisanych kart płatniczych.

W życiu warto cenić sobie wygodę i poszukiwać złotego środka. Jeśli korzystamy z wielu form płatności jednocześnie, warto mieć je wszystkie w jednym miejscu – miejscu takim, jak przelewy24.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here