Jak złożyć wniosek 500+ przez internet?

0
554

Zbliża się czas składania wniosków na rządowy programy finansowego wsparcia rodzin z dziećmi, którzy wszyscy znamy pod nazwą Rodzina 500+ lub po prostu 500+. W roku 2019 po pierwszy pojawiła się możliwość złożenia wniosku i uzyskania wsparcia pieniężnego na pierwsze dziecko, ponieważ do tej pory taka możliwość była dana tylko rodzicom, którzy mieli dwoje lub więcej dzieci. Wnioski 500+ na każde dziecko będzie można składać już od 1 lipca 2019. Ale nie będziemy musieli spędzać długich godzin stojąc w kolejkach w urzędach, ponieważ ta data dotyczy tylko rodziców, którzy postanowili złożyć wniosek o 500+ na pierwsze dziecko (i każde kolejne) przez Internet. Jeżeli nie wiecie jak to, to się nie martwcie – poniżej znajdziecie nasz krótki poradnik dotyczący składnia wniosków.

Wniosek na 500+ przez Internet – co, jak i kiedy?

Chociaż wnioski rzeczywiście można składać już od 1 lipca 2019-go roku, to musimy pamiętać, że nie od razu otrzymamy przelew z programu. Pieniądze zostaną wysłane dopiero po kilku miesiącach wraz z wyrównaniem od lipca (choć istnieje niewielka możliwość, że część osób otrzyma wpłatę jednak w lipcu). Zgodnie z polskim prawem przelew z rządowego programu musi dojść na wskazane przez rodziców konto najpóźniej do 31 października 2019-go roku. Jeżeli chcecie złożyć wniosek na Rodzina 500+ przez Internet to macie do wyboru 3 opcje:

  • wysłanie wniosku przez Wasz kanał bankowości elektronicznej
  • wysłanie wniosku przez portal Emp@tia
  • wysłanie wniosku przez portal PUE ZUS

Każdy z wyżej wymienionych sposobów jest praktycznie tak samo łatwy i intuicyjny. Tak, jak wspominaliśmy powyżej, wnioski na 500+ drogą elektroniczną można składać już od 1 lipca, natomiast drogą tradycyjną o 1 sierpnia. Biorąc pod uwagę to, że prawdopodobnie w urzędach w którym będą olbrzymie kolejki, oraz to, że im im później złożymy wniosek tym dłużej będziemy czekać na wypłatę środków, zdecydowanie rekomendujemy skorzystanie z możliwości złożenia wniosku przez Internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here