Jak wybrać sprzedawcę energii elektrycznej dla firmy?

0
406

W związku z rosnącymi opłatami i emisyjnymi ceny prądu w Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy, stale drożeją. Gospodarstwa domowe na skutek interwencji Urzędu Regulacji Energetyki dotychczas nie odczuły skutków tego zjawiska, ale „po kieszeni” dostało się przedsiębiorcom. Dlatego decyzja o wyborze sprzedawcy energii elektrycznej dla firmy musi być przemyślana. Na co zwrócić uwagę przy jej podejmowaniu?

Najtańsza oferta na rynku

Z biznesowego punktu widzenia najważniejszym kryterium jest oczywiście cena. W każdym regionie działa przynajmniej kilku konkurujących ze sobą sprzedawców energii elektrycznej,. Wybierając firmę, od której przedsiębiorstwo kupować będzie prąd należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę jednej kilowatogodziny, ale także na w pełni zależną od sprzedawcy opłatę handlową.

Długość umowy na dostawę energii elektrycznej

Kolejnym ważnym czynnikiem jest długość trwania umowy. Jakie ma ona znaczenie? Podpisując umowę na rok przedsiębiorstwo zyskuje większą elastyczność. Z drugiej strony dłuższa, na przykład trwająca 36 miesięcy umowa zabezpiecza biznes przed skutkiem ewentualnego wzrostu cen. Zazwyczaj stawki za 1 kWh delikatnie wzrastają przy dłuższej umowie, ale zyski w dłuższej perspektywie mogą okazać się naprawdę znaczące.

Indywidualna oferta

Niektórzy sprzedawcy energii proponują swoim klientom biznesowym indywidualną ofertę. Proces negocjacji może być dobrym rozwiązaniem szczególnie dla dużych firm, które mają w tej kwestii wiele do ugrania. Duże zapotrzebowanie na energię elektryczną jest dobrą kartą przetargową.

Oferta Eko, czyli troska o środowisko

Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej rozumieją, jak bardzo ważne jest dbanie o wizerunek. Obecnie wiele mówi się o zagrożeniu klimatycznym, dlatego właśnie z wizerunkowego punktu widzenia warto zapłacić za prąd nieco więcej, ale skorzystać z oferty Eko obejmującej prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł energii. Przedsiębiorstwa, które się na to zdecydują otrzymują stosowny certyfikat potwierdzający

Zmiana sprzedawcy dostępna online!

W jaki sposób zmienić sprzedawcę energii? Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się pod adresem: https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/

Obecnie klienci indywidualni i biznesowi mogą dokonać zmiany sprzedawcy prądu online, a po udzieleniu pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy, nie muszą martwić się żadnymi formalnościami. Procedura trwa zazwyczaj najwyżej 30 dni, choć wszystko zależy od okresu wypowiedzenia w aktualnej umowie. Jedno jest pewne – zmiana sprzedawcy energii elektrycznej nigdy nie była tak prosta!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here