Jak nauczyć się pracy z danymi?

0
326

Business Intelligence – co to takiego?

Business Intelligence (w skrócie BI) to rodzaj systemów informatycznych, które przekształcają surowe masy danych w bardziej przystępne użytkownikowi wizualizacje. Dzięki nim można wyciągnąć przydatne wnioski, które pomagają w podejmowaniu decyzji i analizowaniu działań w firmach. Jest to narzędzie niezwykle użyteczne, kiedy ma się do czynienia z ogromem danych. Wykorzystanie ich przy tworzeniu wizualizacji z użyciem odpowiednich narzędzi pomaga zauważyć korzystne lub niekorzystne działania przedsiębiorstwa.

W związku z tym, że aplikacje typu Business Intelligence pobierają dane w sposób ciągły, można je na bieżąco analizować i podejmować korzystniejsze decyzje. Oczywiście, aby w poprawny sposób zaprezentować zebrane informacje, potrzebni są odpowiednio przeszkoleni pracownicy. Mimo początkowych kosztów związanych z inwestycją w narzędzia Business Intelligence jest to transakcja korzystna w perspektywie czasu, ponieważ pomaga w unikaniu błędnych lub nieopłacalnych decyzji.

W obszarze analizy danych jedna ze ścieżek rozwoju to nauka zaawansowanych aplikacji Business Intelligence. Przykładem takiego narzędzia może być zyskująca na popularności platforma Tableau.

Praca z danymi – szkolenia Tableau

Tableau na świecie już od wielu lat znajduje się na pozycji lidera narzędzi klasy Business Intelligence. Jeśli doskonale opanujesz wspomniane narzędzie, pozwoli Ci ono na przeprowadzenie skomplikowanych analiz w bardzo krótkim czasie. Niezaprzeczalnymi zaletami tego programu są intuicyjny interface oraz przejrzystość dashboardu. Kolejnym atrybutem Tableau jest fakt, że łączy się on bezpośrednio ze źródłem danych i automatycznie je aktualizuje. Pozwala to zyskać na czasie, który bez narzędzia, spędzany był na wpisywaniu żmudnych informacji.

W obecnej sytuacji zdecydowana większość kursów przeniesiona została do przestrzeni online. Warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ nie traci się niepotrzebnie czasu na dojazdy. Dodatkowo umiejętność pracy z danymi jest aktualnie niezwykle ceniona i plasuje się wysoko w poszukiwanych kompetencjach zawodowych.

Szkolenia z Tableau są zarówno dla początkujących jak i już bardziej zaawansowanych. Tym na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań firmy szkoleniowej, jest informacja czy zawiera warsztaty z Tableau w swoim programie nauczania. Praktyka to najlepszy sposób, żeby nauczyć się omawianego narzędzia, w szczególności kiedy ma się z nim do czynienia pierwszy raz. Już po kilku godzinach szkolenia będziesz mógł sprawnie tworzyć dashboardy i korzystać z dostępnych narzędzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here