Jak dobrać półkę do urządzenia chłodniczego?

0
334

SHELMO Sp. z o.o. – producent półek drucianych, elementów z drutu. Posiadamy własny, nowoczesny park maszynowy co pozwala nam na szybką realizację każdego zlecenia. Cały proces produkcji realizujemy w naszych halach: od prostowania i gięcia drutów przez zgrzewanie, aż do malowania proszkowego lub fluidyzacyjnego.

Obieg powietrza

W urządzeniu chłodniczym bardzo ważny aspekt. Półka szklana jest zwartym materiałem i nie ma żadnych przerw pomiędzy jej budową. Natomiast półka z drutu ma zupełnie inną budowę, szereg prętów ułożonych równolegle i prostopadle do siebie. Elementy z drutu ułożone ze sobą w taki sposób tworzą wolną przestrzeń, która umożliwia lepszy przepływ powietrza. Przerwy pomiędzy prętami zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, co odpowiada za równomierne chłodzenie produktów. Zapobiega to przed nadmiernym psuciem się produktów.

Półka z drutu, a półka szklana

Aktualnie są dostępne różne kategorie półek, wyodrębniając przede wszystkim materiał i rozmiar. Półki wykonuje się ze szkła, tworzywa sztucznego lub metalowych prętów. Jednak bez względu na wybrany rodzaj materiały korzystanie z nich ma być wygodne funkcjonalne.

Specyfikacja półek drucianych

Półki druciane są produkowane z drutu o grubości w zakresie od f1,5 mm do f10 mm. Do tego w zależności od użytkowania półki możemy dobrać sposób wykończenia produkty, np. w branży gastronomicznej lepiej sprawdzi się półka plastyfikowana niż ze stali nierdzewnej czy malowana proszkowo. 

Półka szklana

Półka ze szkła jest zakończona plastikowymi lub metalowymi elementami. Wykonana jest ze szkła hartowanego, co powoduje że jest bardziej odporna na uszkodzenia niż zwykłe szkło. Jednak jest jedną zwartą powierzchnią, co nie odpowiada dobremu przepływowi powietrza. Oznacza to, że korzystając z półki drucianej otrzymujemy w urządzeniu lepszy przepływ powietrza, niż w przypadku zastosowania półki szklanej.

Informacje o półkach drucianych oraz szczegółowe dane szukaj: półki druciane

Artykuł powstał we współpracy z ekspertami z firmy SHELMO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here