Jak brak wody wpływa na naszą pracę?

0
306

Mówi się, że 70-80% naszego ciała to właśnie woda. Łatwo więc można stwierdzić, że jej niedobór nie pozostanie bez odzewu dla naszego organizmu. Wiemy, że człowiek powinien wypijać codziennie przynajmniej 2 litry dziennie, a bez wody możemy przetrwać zaledwie 2-3 dni. Przekonajmy się zatem jak brak płynów wpływa na naszą pracę.

Odwodnienie organizmu

Może nie każdy pracodawca zdaje sobie sprawę, że woda do biura to rzecz konieczna. Nawet ważniejsza od innego wyposażenia. Pracownik powinien mieć zawsze dostęp do czystej wody, która jest swoistym paliwem mózgu.

Gdy nie uzupełniamy płynów, pewne procesy zwalniają, nasza koncentracja się pogarsza, podobnie pamięć, mamy gorsze samopoczucie i możemy wyżywać się na współpracownikach. Nawet niewielki brak może znacząco pogorszyć naszą pracę. By pracownik mógł pracować i zajmować się swoimi obowiązkami, musi regularnie uzupełniać wodę.

Co daje picie wody?

Regularne picie wody niesie ze sobą wiele korzyści dla człowieka:

  • Dodaje energii i orzeźwia – szczególnie w upalne dni, poza tym woda najlepiej gasi pragnienie.

  • Poprawia koncentrację i pamięć – woda w biurze (https://aquamo.com.pl/) może sprawić, że pracownik będzie o wiele łatwiej skupiał się na obowiązkach.

  • Usuwa toksyny i uśmierza ból – mięśnie stają się elastyczniejsze, ból głowy będzie złagodzony.

  • Zapewnia zdrowszą skórę – staje się ona lepiej nawilżona i jędrniejsza.

  • Zapobiega chorobom serca – według badań 2 litry wody dziennie znacząco zmniejszają możliwość zachorowania na serce.

Nawyk picia wody

Widzimy zatem, że woda jest niezbędnym elementem w naszej przestrzeni. Dobrze byłoby wyposażyć biuro w dystrybutory wody, które będą znajdować się w widocznym, łatwo dostępnym miejscu. Pozwoli to pracownikom na regularne uzupełnianie płynów i gaszenie pragnienia w każdej chwili. Wdrożenie w życie nawyku regularnego picia wody będzie niosło ze sobą same korzyści.

Odwodnienie nie jest niczym przyjemnym i może źle wpłynąć na stan zdrowia. Nasza efektywność w pracy znacząco się pogorszy. Nie będziemy umieli skupić się na najprostszych zadaniach. A im większe odwodnienie nastąpi, tym efekty naszej pracy staną się gorsze. Dlatego warto co jakiś czas brać kilka łyków płynów.

Woda jako element wyposażenia biura

Bez względu na to, czy pracujemy w domu, czy w biurze, woda powinna zawsze być pod ręką. To jeden z najważniejszych składników pokarmowych, którego nie może zabraknąć. Neutralizuje zły wpływ używek na mózg i działanie całego organizmu, poprawia procesy metaboliczne, transportuje i oczyszcza. Jej brak może doprowadzić do poważnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here