Ile kosztuje wykonanie filiżanek reklamowych z logo firmy?

0
539

Filiżanki z logo firmy to nie tylko pomysł na gustowną zastawę stołową. To również wsparcie dla prowadzonych przez nią działań marketingowych. Personalizowane filiżanki z nadrukiem mogą świetnie sprawdzić się w kawiarni, restauracji, sali konferencyjnej, biurze, ale również jako elegancki podarunek dla klienta lub kontrahenta. Ile kosztują filiżanki reklamowe z logo?

Stylowe filiżanki na zamówienie, które są uzupełnione o dopasowany spodek i wykończone efektownym nadrukiem, od razu wyróżniają się na tle zwykłej porcelany. Do wyboru jest pełna gama modeli do espresso, cappuccino, kawy z mlekiem czy herbaty. Filiżanki z nadrukiem stanowią szykowną alternatywę dla kubków reklamowych i równie skutecznie realizują swoje cele marketingowe.

Ceny za jedną sztukę filiżanki z logo firmy zaczynają się już poniżej 10 złotych netto. Jednak ostateczne koszty realizacji zależne są od wielu czynników, dlatego cena zamówienia będzie wynikiem indywidualnych decyzji podjętych przez klienta. Warto zatem przyjrzeć się bliżej wszystkim kosztom, jakie wpływają na cenę filiżanek reklamowych.

Na cenę filiżanek reklamowych składają się:

– rodzaj filiżanek,

– powierzchnia nadruku,

– technika nadruku,

– nakład zamówienia,

– projekt nadruku,

– koszty dodatkowe.

Rodzaj filiżanek

Głównym czynnikiem determinującym koszt wykonania filiżanek reklamowych jest ich typ.

Agencje wykonujące filiżanki na zamówienie mogą zaoferować nawet po kilkanaście typów porcelany, którą można dopasować do rodzaju serwowanego napoju i indywidualnych preferencji. Filiżanki różnią się swoim stylem – wpisują się w nowoczesne trendy, ale również nawiązują do ponadczasowej klasyki wzornictwa użytkowego.

Najniższe ceny dotyczą filiżanek o mniejszych pojemnościach, czyli na espresso. Nieco więcej kosztują filiżanki o dużych pojemnościach. Koszty zależne są też od producenta.

Do filiżanek dodawany jest dopasowany spodek, dlatego stanowią one razem atrakcyjnie wyglądający zestaw.

Powierzchnia nadruku

Najczęściej nadruk na filiżankach wykonuje się tylko na ściance zewnętrznej – to najtańsza opcja. Jednak można również zdecydować się na zadrukowanie innych powierzchni filiżanki, by nadać jej unikatowy wygląd, co jednak związane jest z dodatkowymi kosztami.

Nadruk może być wykonany na różnych elementach filiżanki:

– ścianka zewnętrzna,

– ścianka wewnętrzna,

– ucho,

– spód,

– rant,

– spodek.

Technika nadruku

Logo oraz inne napisy i grafiki na filiżankach wykonuje się różnymi technikami. Rodzaj techniki wpływa na końcowy efekt wizualny, ale również na trwałość nadruku.

Kalkomania, kalka sitodrukowa – najczęściej stosowana metoda nadruku, jest bardzo estetyczna, trwała i dodatkowo tania.

Nadruk bezpośredni – technika analogiczna do kalkomanii, lecz odbywająca się bezpośrednio na powierzchni naczynia. Jest bardzo szybka.

Kalkomania organiczna – zastosowanie specjalnych farb organicznych, które cechują się żywymi kolorami dokładnie odwzorowanymi według palety Pantone. Jest bardzo atrakcyjna, trwała, lecz droższa od zwykłej kalkomanii.

Hydrokolor, hydroglazura – technika polegająca na natrysku farby na nawierzchnię. Daje efekt nasyconych kolorów według palety Pantone. Pozwala na całkowitą zmianę koloru kubka. Ma mniejszą odporność na uszkodzenia mechaniczne i wyższą cenę.

Sensitive Touch – nadruk daje efekt wklęsłego zdobienia na nawierzchni porcelany. Można łączyć go także z innymi technikami nadruku – farbami organicznymi. To także dość droga metoda zdobienia.

Ponadto koszty mogą być wyższe przez zastosowanie dodatkowych zdobień, na przykład nadruku złotem, srebrem, malowania rantu, nadruku przez rant filiżanki.

Nakład zamówienia

Koszt zakupu filiżanek reklamowych jest powiązany z ich nakładem. W przypadku mniejszych nakładów cena za jedną filiżankę będzie wyższa niż przy większych zamówieniach. Najmniejszy nakład w większości firm to 24-36 sztuk.

Uwaga! W przypadku określonych technik nadruku, na przykład hydrokoloru czy Sensitive Touch, agencja wykonująca zamówienie może zastosować minimalny nakład na poziomie 108 sztuk.

Projekt nadruku

Do realizacji zamówienia na filiżanki reklamowe należy dostarczyć projekt nadruku zgodnie z zaleceniami – można znaleźć je na stronie agencji.

Gdy klient nie ma projektu, zwykle istnieje możliwość zamówienia go w agencji wykonującej filiżanki z logo firmy. Wybrane realizują projekty za darmo. W przeciwnym przypadku koszt projektu z logo to około 50-100 złotych netto.

Koszty dodatkowe

Z zamówieniem filiżanek z logo mogą być związane dodatkowe koszty.

Prototyp

Agencje reklamowe oferują możliwość wykonania prototypu filiżanki z nadrukiem. Koszt wykonania prototypu jest zależny od wybranego typu filiżanki oraz rodzaju nadruku. W przypadku większych zamówień na filiżanki reklamowe prototyp można otrzymać za darmo.

Realizacja w trybie ekspresowym

Standardowy czas realizacji zamówienia na filiżanki reklamowe zazwyczaj wynosi około 14 dni roboczych. Agencje często oferują także opcję zamówienia filiżanek w trybie ekspresowym, czyli w terminie nawet do 5 dni roboczych. Taka usługa związana jest z dodatkową opłatą.

Pakowanie jednostkowe

Gotowe filiżanki reklamowe są pakowane w kartony zbiorcze. Istnieje też możliwość zamówienia usługi pakowania jednostkowego – wtedy każda filiżanka z nadrukiem umieszczona jest w osobnym kartoniku.

Wysyłka

Przy zakupieniu filiżanek online do kosztów ich zakupu należy doliczyć koszty dostawy. Są one zależne od nakładu zamówienia. Wybrane agencje oferują dostawę gratis na terenie całej Polski.

Podsumowanie

Zamówienie filiżanek reklamowych nie jest związane z wysokim kosztem, dlatego to korzystna propozycja dla każdego przedsiębiorstwa, które pragnie zaakcentować swoją markę i budować pozytywny wizerunek.

Udekorowane personalizowanymi nadrukami filiżanki na zamówienie są zatem bardzo dobrym wyborem dla firmy, która chce wyróżnić swoją zastawę stołową w lokalu, biurze lub wybrać stylowy podarunek dla ważnych klientów i kontrahentów. Są gustowną alternatywą dla kubków i skutecznie promują markę przez umieszczone na nich logo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here