Gdzie szukać porad prawnych?

0
146

Polscy przedsiębiorcy wciąż działają w stosunkowo trudnych warunkach prawnych, a nieznajomość lub nieprawidłowa interpretacja przepisów może słono kosztować. Korzystanie z porad prawnych jest więc dobrą inwestycją w bezpieczeństwo finansowe, zwłaszcza przy realizacji dużych przedsięwzięć. Gdzie szukać wsparcia?

Kancelarie prawne dla klientów biznesowych

W ramach ustawy Prawo Przedsiębiorców, w razie wątpliwości w kwestiach podatkowych firmy mogą zwrócić się z zapytaniem o opinię do odpowiedniego organu administracji. Jednak dotyczy to tylko wąskiego obszaru zagadnień, a nie wszystkich istotnych dla przedsiębiorstw kwestii, takich jak prawo spółek, prawo związane z nieruchomościami czy postępowania sporne.

Dlatego prowadząc biznes, najlepiej korzystać z doradztwa kancelarii prawnej doświadczonej we wspieraniu przedsiębiorstw. To znacznie lepsze wyjście niż zatrudnianie radcy prawnego lub nawiązanie współpracy z adwokatem. Wyspecjalizowane kancelarie prawne są bowiem w stanie doradzać w wielu obszarach. Z kolei dłuższa współpraca z klientem prowadzi do lepszego zrozumienia i poznania specyfiki jego działalności oraz branży. Dobra kancelaria dysponuje szerokim zapleczem ekspertów specjalizujących się w rozmaitych dziedzinach, interesujących współczesne przedsiębiorstwa.

Obszary wsparcia

W jakich obszarach kancelarie mogą doradzać przedsiębiorstwom? Przyjrzyjmy się ofercie największej kancelarii w Polsce. Oprócz doradztwa podatkowego, związanego z rynkami kapitałowymi czy prawem pracy, klienci mogą liczyć na znacznie więcej. Złożone ze specjalistów zespoły wspierają klientów także w  obszarach takich jak energetyka, nieruchomości, biotechnologie czy prawo spółek i postępowania sporne.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię?

Godna polecenia kancelaria z sukcesami działa na rynku od wielu lat. Powinna również zapewniać doradztwo w wielu obszarach. O potencjalnym partnerze wiele mówią także projekty prowadzone przez niego aktualnie i w przeszłości. Jeśli kancelarii ufają największe instytucje, stanowi to ważną rekomendację, by rozpocząć współpracę właśnie z nią.

Zakres usług prawnych opisany na podstawie informacji z DZP.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here