Folie z nadrukiem – jaka jest trwałość nadruków na foliach?

0
421

Folia to materiał stosowany niemal w każdej branży. Służy m.in. do zabezpieczania kartonów i palet oraz towarów w opakowaniach zbiorczych. Niska gęstość, trwałość, miękkość, elastyczność i odporność na uszkodzenia sprawiają, że folia jest również wykorzystywana do produkcji toreb foliowych. Te z kolei odpowiednio wydrukowane są doskonałym nośnikiem reklamy. Co warto wiedzieć o druku na folii aluminiowej? Druk na folii charakteryzuje się dużą trwałością oraz bardzo wysoką jakością i intensywnością kolorów. Szeroka gama kolorystyczna, wysokie krycie oraz estetyczność i połysk to kolejne jego atuty. Wszystko to sprawia, że ​​druk na folii aluminiowej jest jednym z najpopularniejszych sposobów reklamowania produktów każdego typu, ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie dotrzeć do większego grona odbiorców.

Najważniejsza jest metoda

Nadruki na folii wykonuje się głównie metodą fleksodruku oraz sitodruku. Maszyny przeznaczone do tego typu druku są podobne do tradycyjnych drukarek, jednak różnią się wielkością, z racji tego, że do druku używa się rolek folii aluminiowej, a nie papieru. Druk fleksograficzny pozwala na druk na elastycznych powierzchniach oraz jest metodą bardzo tanią, a dzięki zastosowaniu dodatkowej technologii wysokiej rozdzielczości możemy osiągnąć niebywale wysokie standardy jakości.

Rodzaj folii

Worki foliowe z nadrukiem wykonuje się ze specjalnej folii HDPE lub LDPE. Zarówno HDPE, jak i LDPE są tworzywami termoplastycznymi. Wykonane są z jednego materiału – winylu, w procesie polimeryzacji. Różnica polega na tym, że w procesie produkcyjnym stosowane są różne ciśnienia, dzięki czemu cząsteczki układają się w różne gęstości, a produkt końcowy ma inne właściwości. Można to łatwo zrozumieć, odwołując się do nazw LDPE (polietylen o małej gęstości), HDPE (polietylen o dużej gęstości). Innymi słowy, HDPE ma strukturę o dużej gęstości, podczas gdy LDPE ma niską gęstość. Oba rodzaje folii można laminować i łatwo poddać recyklingowi.

Cechy charakterystyczne folii LPDE:

  • miękka,

  • błyszcząca,

  • elastyczna,

  • przejrzysta,

  • mniej odporna na rozerwanie.

Cechy charakterystyczne folii HPDE:

  • matowa,

  • szeleszcząca,

  • mała przejrzystość,

  • odporna na uszkodzenia,

  • mało elastyczna.

Trwałość nadruków na foliach

Opakowania foliowe z nadrukiem od https://www.le-mar.pl/ to skuteczna reklama każdej firmy. Oprócz estetycznego wyglądu zapewniają również trwałość na wysokim poziomie. Dzięki nowoczesnym technikom druku na folii, logo naszej marki jest niemalże nie do zdarcia. Oczywiście jego wytrzymałość zależna jest również od czynników takich jak rodzaj folii oraz sposób samego drukowania.

Reklama to dźwignia handlu. Powiedzenie to z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia. Jeśli chcesz dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów postaw na opakowania foliowe z indywidualnym, firmowym nadrukiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here