Dowiedz się, czy body leasing jest dla Ciebie

0
503

Usługa body leasingu cieszy się w branży IT nieprzerwaną popularnością. Jakie wynikają z niej korzyści? Jakich zespołów najczęściej dotyczy?

Główne korzyści wynikające z body leasingu

Body leasing to rozwiązanie, które pozwala szybko skorzystać z usług doświadczonego zespołu specjalistów z branży IT. Kiedy warto je rozważyć – zamiast tradycyjnej rekrutacji? Na przykład gdy przed przedsiębiorstwem rysuje się ciekawy projekt, jednak firmowi specjaliści z braku czasu lub dostatecznych kwalifikacji nie mogą się w niego zaangażować. Rekrutacja takiego “tymczasowego” zespołu trwa znacznie krócej i nie jest obarczona ryzykiem. Poza tym, po zakończeniu projektu nie trzeba się martwić o zagospodarowanie teamu.

Dodatkową i ważną korzyścią jest redukcja kosztów. Firma płaci tylko za rzeczywiście wykonaną pracę, nie ponosząc kosztów związanych z wdrożeniem i szkoleniem nowych pracowników.
Nie bez znaczenia jest, że zewnętrzni specjaliści wnoszą do przedsiębiorstwa nowe spojrzenie i dzielą się swoim kapitałem wiedzy.

Zespoły specjalistów

Jakich specjalistów najczęściej zatrudnia się w taki właśnie sposób? Zaawansowany body leasing może dotyczyć zarówno analityków biznesowych i project managerów, jak i administratorów oraz deweloperów. Sprawdza się również zaangażowanie do projektu zewnętrznej grupy testerów oprogramowania, którzy są w stanie ocenić projekt obiektywnie.

Body leasing w projektach opartych o Platformę Salesforce

W branży IT coraz częściej prowadzi się projekty w oparciu o Platformę Salesforce. Tu również wykorzystywany jest body leasing. W zaawansowanej formie na polskim rynku oferuje go firma Craftware, specjalizująca się w rozwiązaniach dla IT oraz biznesu, opartych o Platformę Salesforce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here