Bank głosów – wybierz lektora dopasowanego do swoich potrzeb

0
452

Poszukujesz dobrego lektora? Znalezienie fachowca nie jest trudne! Teraz w wybraniu odpowiedniego głosu nie trzeba udawać się do studia nagraniowego osobiście. Można znaleźć go samodzielnie. Jak? Wystarczy skorzystać z usług banków głosów.

Lektorzy uczestniczą w różnych projektach. Są to między innymi nagrania na potrzeby reklamowe – do reklam telewizyjnych, radiowych, w galeriach handlowych. Także ich głos można usłyszeć w serialach, filmach, grach czy w audiobookach. Wybranie właściwego lektora ma duże znaczenie, ponieważ to często on przyciąga uwagę i powoduje, że konkretny materiał wyróżnia się na tle innych. By wyselekcjonowanie odpowiedniej osoby było prostsze, powstały bazy głosów – banki lektorskie dostępne online.

Czym jest bank głosów?

Pod pojęciem jak bank głosów znajduje się specjalny rodzaj serwisu internetowego, który w jednym miejscu gromadzi różne rodzaje nagrań lektorskich. Są to nagrania zarówno znanych, rozpoznawalnych lektorów, jak i tych, którzy są mniej znani. Banki głosów online są ogólnodostępne, dlatego może skorzystać z nich każdy. Wystarczy tylko wyszukać je w internecie, wejść na stronę i od razu można sprawdzić ich zawartość – bez potrzeby rejestrowania się na stronie. W banku głosów można znaleźć nagrania lektorskie wraz z krótkimi notkami na temat lektorów. Dostępne są także specjalne wyszukiwarki, za pomocą których można łatwo wyszukać odpowiedniego lektora. Wystarczy wskazać na wiek czy płeć lektora, aby zawęzić wyniki i łatwiej wybrać taką osobę, która sprawdzi się w danym projekcie.

Z bankiem głosów zamówisz nagranie lektorskie

Banki głosów lektorskich nie tylko pozwalają na wyszukanie odpowiedniego lektora. Razem z nimi można również zlecić nagranie. Najczęściej bank głosów współpracuje ze studiem nagraniowym albo do niego należy, dlatego można wtedy łatwo zlecić nagranie – także przez internet. Zlecenie nagrania lektorskiego jest przy tym bardzo łatwe. W tym celu należy wyselekcjonować odpowiedniego lektora, a następnie skontaktować się ze studiem nagraniowym – można zrobić to za pomocą specjalnych formularzy kontaktowych. W kolejnym kroku należy przekazać informacje dotyczące nagrania. W tym celu należy dołączyć także jego treść wraz z własnymi uwagami. Wobec tego wtedy, gdy konieczne jest wykonanie nagrania lektorskiego, można zlecić jego realizację przez internet. Za pomocą serwisów jak bank głosów można wtedy łatwo i szybko wyszukać odpowiedniego lektora, a następnie zlecić przygotowanie nagrania bez wychodzenia z biura lub z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here