Program do zarządzania przedszkolem – jakie funkcje może posiadać?

0
208

Nowoczesne oprogramowanie wkracza do firm, urzędów, a także… szkół i przedszkoli. Jego wdrożenie pozwala przyspieszyć pracę i zwiększyć jej efektywność, ale również podnieść jakość świadczonych usług. W jaki sposób program do zarządzania przedszkolem może usprawnić funkcjonowanie placówki?

Cyfryzacja przedszkoli

Programy do zarządzania przedszkolem zaczęły pojawiać się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Obecnie jednak istnieje już kilka systemów tego typu, a dyrektorzy coraz chętniej decydują się na ich wdrożenie. Jest to związane z wzrastającą popularnością takich rozwiązań w placówkach edukacyjnych, rosnącymi oczekiwaniami rodziców oraz chęcią oszczędzenia czasu. Proces ten przyspieszyła także pandemia, podczas której pojawiła się konieczność sprawnego zorganizowania zajęć zdalnych.

Funkcje systemu dla przedszkola

Programy do zarządzania przedszkolem, dostępne na rynku, różnią się między sobą. Niektóre oferują podstawowe opcje, inne wszechstronnie wspierają zadania dyrektora oraz ułatwiają kontakt rodzica z przedszkolem. Przykładem systemu zapewniającego kompleksowy pakiet usług jest Inso.

Program do zarządzania przedszkolem i żłobkiem Inso posiada m.in. następujące funkcje:

 • Automatyczne przygotowywanie rozliczeń (na podstawie ustawień wybranych przez dyrektora – np. w zależności od tego, czy rodzic płaci od dnia pobytu dziecka, od godziny czy należność jest stała. Program może uwzględniać także koszt wydanych posiłków i zajęć dodatkowych)
 • Wysyłanie rozliczeń do rodzic za pomocą jednego kliknięcia
 • Importowanie płatności z konta bankowego i kontrola wpłat
 • Opcja szybkich płatności dla rodzica
 • Możliwość podglądu szczegółów płatności w panelu rodzica
 • Faktury dostępne do pobrania w panelu rodzica
 • Zgłaszanie nieobecności przez rodziców z poziomu aplikacji
 • Szybkie sprawdzanie list obecności
 • Szybkie tworzenie listy potrzebnych na dany dzień posiłków – z uwzględnieniem indywidualnych diet
 • Wirtualna tablica ogłoszeń
 • Wbudowany chat, umożliwiający sprawny kontakt z rodzicami
 • Moduły nauczania zdalnego oraz prac domowych.

Program do zarządzania przedszkolem – „must have” nowoczesnych placówek

Wdrożenie systemu dla przedszkola to przede wszystkim oszczędność czasu dla dyrektora. Nie musi on już poświęcać wielu godzin na przygotowywanie rozliczeń, rozsyłanie ich do rodziców i następnie na sprawdzanie, kto uregulował płatności. Uporządkowany zostaje także kontakt z rodzicami, a przekazywanie im ważnych informacji staje się prostsze. Dodatkowo, dyrektor może błyskawicznie przygotować listę z zapotrzebowaniem na posiłki.

Program do zarządzania przedszkolem to jednak także ułatwienie dla rodzica. Przede wszystkim pozwala mu na szybkie zgłaszanie nieobecności dziecka, sprawdzanie informacji o płatnościach oraz wiadomości z tablicy ogłoszeń. Do panelu rodzica może zalogować się z każdego urządzenia z dostępem do internetu: komputera, laptopa, smartfona albo tabletu.

Nic dziwnego więc, że systemy tego typu zyskują na popularności – i stają się powoli jednym z wyznaczników nowoczesnego przedszkola. (Więcej na ten temat można przeczytać w tekście „Program do zarządzania przedszkolem – tego potrzebują nowoczesne przedszkola!”.)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here