Napędy taśmowe Lenovo do przedsiębiorstwa

0
339
Napędy taśmowe inaczej również nazywane strimerami (ang. streamer) są rodzajem urządzeń, które umożliwiają przenoszenie danych z danego systemu komputerowego na szczególny rodzaj taśmy magnetycznej. Ten typ urządzeń zaliczany jest do sposobów archiwowania dużych ilości danych. Najczęściej napędy taśmowe przyjmują kształt kaset. W dzisiejszym artykule zapraszamy Państwa w podróż po świecie napędów taśmowych marki Lenovo.

Charakterystyka napędów taśmowych

Napędy taśmowe służą do przechowywania bardzo dużych ilości danych. Niejednokrotnie ich pojemność przekracza kilkaset gigabajtów. Nowoczesne urządzenia tego typu posiadają również wbudowane oprogramowanie do kompresowania umieszczanych na nich danych, co sprawia, że potrafią pomieścić jeszcze więcej informacji niż standardowe dyski.

Zapis danych odbywa się za pomocą metod cyfrowych. Strimery można podzielić ze względu na technikę wykorzystaną do zapisu informacji:

  • DDS (ang. Digital Data Storage),
  • DLT (ang. Digital Linear Tape),
  • LTO (ang. Linear Tape-Open),
  • AIT (ang. Advanced Intelligent Tape),
  • QIC (ang. Quarter Inch Cartridge).

Firma Lenovo

Firma Lenovo jest jedną z największych chińskich korporacji w branży informatycznej. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości sprzętów komputerowych, serwerów, pamięci masowych a także telefonów komórkowych i tabletów. W swojej ofercie posiadają produkty, które świetnie sprawdzą się do użytku prywatnego jak również jako zaawansowany i profesjonalny sprzęt wykorzystywany w dużych przedsiębiorstwach.

Napędy taśmowe Lenovo

W ofercie firmy Lenovo można odnaleźć także innowacyjny sprzęt pozwalający na przechowywanie dużych ilości danych. Są to urządzenia nazywane napędem taśmowym. Charakteryzują się one w pełni zautomatyzowanym zarządzaniem. Ponadto są niezawodne i wykazują dużą wytrzymałość. Ich niewątpliwie dużą zaletą jest stosunkowo niska cena w porównaniu do jakości na tle innych konkurencyjnych ofert. W ofercie firmy Thomas IT znajdziecie Państwo dużo propozycji z zakresu napędów taśmowych firmy Lenovo.

Napęd taśmowy IBM TS2260

Napęd taśmowy IBM TS2260 jest urządzeniem szóstej już generacji typu LTO Ultrium. Został on stworzony z myślą o wszystkich wymagających klientach. Jest to urządzenie stworzone w oparciu o najnowszą technologię oraz najbardziej zaawansowane rozwiązania, które znane są w dziedzinie informatyki LTO. Napęd taśmowy IBM TS2260 umożliwia bardzo szybki zapis oraz przywracanie danych w krótkim czasie. W szóstej generacji napędów taśmowych skupiono się przyspieszeniu przesyłu informacji oraz zwiększeniu pojemności urządzenia.

Zaawansowana technologia LTO Ultrium 6 pozwala na kompatybilne działanie z technologią typu LTFS. Producent zapewnia również, że wybór napędów taśmowych Lenovo jest bardzo dobrym rozwiązaniem do przechowywania dużych ilości danych przez długi okres czasu. Ponadto jest stosunkowo tanią techniką przechowywania danych. Co więcej są to urządzenia, które nie zajmują dużo miejsca, co również przekłada się na oszczędności w przedsiębiorstwie.

Specyfikacja napędowej taśmy typu IBM TS2260 firmy Lenovo

Producent deklaruje, że taśma Lenovo zapewnia pojemność 6,25 TB. Ponadto wykazuje kompresję na poziomie 2,5:1. Wartość transferu napędu IBM TS2260 wynosi 160 MB/s. Z kolei łączność w portach typu SAS kształtuje się na poziomie 6 Gb/s. W budowie tego rodzaju napędu taśmowego można wyróżnić dwa porty SAS oraz jeden port Ethernet.

Porty typu SAS dają bardzo szeroką gamę możliwości w zakresie łączenia się z serwerami, które posiadają systemy otwarte. Ponadto zastosowanie technologii LTO Ultrium szóstej generacji pozwala na usługę partycjonowania. Można łączyć ją z technologią LTFS, dzięki obecności IBM Spectrum Archive każdy użytkownik ma w dowolnym momencie dostęp do danych z poziomu plików. Jest to rozwiązanie, które w bardzo sprawny i szybki sposób pozwala na aktualizację danych na napędzie taśmowy.

Napędy taśmowe marki Lenovo z pewnością sprawdzą się w każdym dużym przedsiębiorstwie. Posiadają one niewątpliwie cechy, które doceni każdy, nawet wymagający klient w zakresie przechowywania danych. W ofercie firmy Thomas IT znajdziecie Państwo bogaty wybór sprzętów służących do zapisu oraz przechowywania danych. Ponadto duże wsparcie ze strony pracowników firmy Thomas IT pozwoli Państwo wybrać najlepsze rozwiązanie dla Państwa firmy. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w wyborze odpowiedniego rozwiązania to koniecznie skontaktujcie się z firmą Thomas IT. Zapraszamy!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here